Český Telecom zdražil základní měsíční paušál za telefon

Český Telecom opět mění ceny. Pro zákazníky z toho plynou některé výhody, ale i nevýhody. Budou si třeba muset připlatit za základní měsíční paušál, konkrétně 90 korun. Firma ho sice zlevnila o deset na nynějších 329 korun, musela ale zároveň zrušit stokorunový kredit, který mohl klient provolat. Firma to chce ale zákazníkům vynahradit.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tlačítka telefonního přístroje

Tlačítka telefonního přístroje | Foto: Jan Rosenauer

Český Telecom teď nabízí klientům výhodnější cenové programy a zároveň zlevnil minutu hovoru. Marketingový ředitel Simon Burckhardt je přesvědčený, že nová nabídka bude dostatečnou kompenzací.

"Bude záležet na tom, jak budou lidé pevnou linku využívat, ale myslím si, že lepší cena volání za minutu je férovější sleva než kredit. Když totiž zákazníci nespotřebují celý kredit, stejně ho zaplatí v celé výši. Teď zaplatí výhodnější cenu za to, co skutečně využijí, " řekl Burckhardt.

Není ale vyloučeno, že některé klienty naopak Telecom ztratí. Připouští to i ředitel pro hlasové služby Milan Roušar. "Určitě očekáváme, že další část zákazníků bude odcházet. Neočekáváme ale, že by to bylo nad rámec běžného průměru," uvedl Roušar.

O snížení paušálu a zrušení kreditů rozhodl Český telekomunikační úřad. Právě kredity totiž kritizovali ostatní operátoři. Stěžovali si na to, že služby s volnými minutami komplikují přechod zákazníků Telecomu ke konkurenci. "Docházelo tady k potlačování hospodářské soutěže, a proto kredity musely být odstraněny," dodává předseda úřadu David Stádník.

Klienti Telecomu se mají během května rozhodnout, který z nových tarifů budou chtít. Když si ho nevyberou, pak je firma automaticky převede na nabídku, která bude cenově nejbližší té původní.

Viktorie Hošková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme