Českým drahám nadělaly povodně škody za 2 a půl miliardy

Až na 2 a půl miliardy korun se vyšplhaly škody po letošních ničivých záplavách na Českých drahách. Toto číslo zahrnuje pouze zničené oblasti infrastruktury, vlaků, strojů a budov, jak uvedl generální ředitel Dalibor Zelený.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlak ve stanici | Foto: Jan Rosenauer

"Nezapočítáváme do něj obchodní škody, které nám povodeň způsobila třeba na tom, že se samozřejmě v těch oblastech, kde byla voda, nedalo jezdit vlakem a nedalo se tam vozit zboží. Musím ale říci, že přesto se to našich zákazníků zvlášť v nákladní dopravě v zásadě vůbec nedotklo, protože jsme našli náhradní trasy, jak pro boleslavskou škodovku do Německa, tak třeba pro návoz benzínu na ruzyňské letiště."

Asi 120 miliónů korun bylo už uhrazeno ze státního fondu dopravní infrastruktury. Dalších 180 milónů korun očekávájí dráhy od slíbené pomoci z Evropské unie. V tomto roce se také nebudou realizovat některé plánované investiční výdaje, a to ušetří téměř milardu korun.

Markéta Kaclová, Eva Hanzlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme