Českým podnikům se otevírá cesta do Japonska

Japonci u nás hledají budoucí dodavatele. Je to vůbec poprvé, kdy projevili tak výrazný zájem o české podniky. Více než 30 japonských společností ode dneška rozjíždí jednání s českými výrobci na pražském veletrhu dodavatelských příležitostí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výrobní hala | Foto: Jan Rosenauer

Proč mají podnikatelé ze země vycházejícího slunce zájem právě o naše podniky, vysvětluje Martin Tlapa, šéf Czechtradu, agentury podporující obchod. "Mají zkušenosti s využíváním systému investičních pobídek, patří mezi největší investory a mají samozřejmě zájem o to, aby využili postavení České republiky jako země, která vstupuje do Evropské unie, má nižší náklady - samozřejmě to má efekty týkající se potom celkových nákladů výroby v tomto regionu."

Podle Martina Tlapy mají Japonci největší zájem o spolupráci s našimi podniky z odvětví automobilového průmyslu a strojírenské výroby. "Ale mezi firmami, které se zúčastní z české strany tohoto veletrhu, jsou firmy i z oblasti informačních technologií, firmy z oblasti výroby hliníku, přesného strojírenství a dalších oborů."

Marika Táborská, Michal Fila Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme