Čeští poslanci se v Americe sešli s Boeingem

Čeští poslanci se ve Washingtonu sešli se zástupci amerických firem a ujistili se mimo jiné o zájmu Boeingu dále s Českem spolupracovat. Boeing, akcionář Aera Vodochody, který poškodil český letecký průmysl zejména tím, že neprodal ve světě jediný bitevník L - 159, chce zůstat naším politikům na očích. O detailech odchodu Američanů z Aera se jedná, Boeing chce ale zároveň vydělat na Česku tím, že mu prodá svá dopravní letadla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kokpit dopravního letounu | Foto: Jan Rosenauer

Česko bude i po vstupu do Unie hledat nové formy spolupráce se Spojenými státy, ujistil předseda poslanecké delegace Oldřich Vojíř. Představitel výrobce letadel, společnosti Boeing po obědě s poslanci nechtěl komentovat vývoj jednání o odchodu Američanů z Aera Vodochody, kde mají 35 procent akcií, ale přiznal zájem na dlouhodobé spolupráci s Českou vládou. Připomněl současná jednání Boeingu s ČSA o obnově leteckého parku. Na létání po Evropě nabízí americký výrobce Boeing 737 nové generace a na zaoceánské linky Boeing 767. Poslanec Pavel Hojda na dotaz Českého rozhlasu řekl, že bychom se měli poučit z chyb, ale ne ukončit vztahy.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme