Čeští zemědělci opět projevili své výhrady k podmínkám integrace

Čeští farmáři opět v protestovali v Praze. Akci, kterou svolal Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy - Asociace svobodných odborů a Agrární komora, proběhla před před pražským hotelem Diplomat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace zemědělců | Foto: Michal Doležal

Šéf Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy Bohumír Dufek je přesvědčen, že nebude-li na našem trhu konkurovat český výrobek, ceny základních potravin se zvednou až o třicet procent: "Chceme srovnatelné podmínky se zemědělci EU, to znamená vyrovnání přímých plateb na úrovni unie a samozřejmě kvóty, které by udržely konkurenceschopnost českého zemědělství," zdůraznil Dufek.

Přehrát

00:00 / 00:00

B. Dufek: Požadavky zemědělců

V hotelu Diplomat se dnes a zítra koná konference, na které budou jednat o rozšíření komisař Evropské unie pro zemědělství Franz Fischler spolu s resortními ministry kandidátských států.

Fischler jim sdělí, že Evropská komise má při přístupových jednáních o financování zemědělství v letech 2004 až 2006 jen minimální manévrovací prostor. Zároveň je ujistí, že ve srovnání s nabídkou potvrzenou nedávným summitem v Bruselu lze o jistých vylepšeních přece jen uvažovat.

Milan Kopp, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme