Cestování autobusy bude zřejmě dražší

Jízdenky v autobusech v dohledné době nejspíš podraží. Potvrzuje to čím dál víc veřejných dopravců. Cena nafty se totiž jenom od začátku letošního roku zvýšila o pět korun a podle analytiků nelze ani v příštích měsících čekat zlepšení, spíš naopak.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

autobusová zastávka | Foto: Jan Rosenauer

Řada autobusových firem proto uvažuje o zdražení jízdného až o deset procent. Ceny už zvedla například společnost ČSAD Uherské Hradiště, a to na kratší vzdálenosti o korunu, za 30 kilometrů pak o dvě. Podobné plány mají i veřejní autobusoví dopravci na Olomoucku a na jihu i západě Čech.

Do miliónů jdou kvůli čím dál dražší naftě také ztráty autobusáků ve středních Čechách. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí kraje Martin Kupka.

" Středočeští dopravci se obrátili na krajský úřad s žádostí o náhradu právě zvýšených nákladů přibližně jednu korunu na kilometr, s tím, že rada kraje bude příští týden jednat, zda se v rozpočtu najde více než 38 milionů korun na tuto náhradu v souvislosti se zvýšením ceny nafty."

Milan Kopp, Vít Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme