Cestovky mají v katalozích poprvé konečné ceny

Cestovní kanceláře v těchto dnech vydávají nové katalogy na zimní sezónu. V nich už musí ze zákona uvádět konečnou cenu zájezdu. Některé pobyty tak zdánlivě zdraží, ve skutečnosti se do ale katalogových cen jen promítly všechny známé příplatky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pláž | Foto: Kateřina Křenová

Změna, kdy cestovní kanceláře musí uvádět konečné ceny zájezdů, začala platit v době, kdy většina z nich měla už katalogy na letní sezónu připravené.

Podle nového zákona o cenách už ale nově vytištěné katalogy výslednou sumu musí obsahovat. Součástí ceny tak jsou povinné poplatky, tedy letištní a bezpečnostní taxy, palivové příplatky a další.

Přehrát

00:00 / 00:00

Konečné ceny zájezdů v katalozích CK. Podrobnosti od redaktorky Václavy Vařekové na Rádiu Česko.

„Naopak do ceny se nemusí zahrnovat a nezahrnují příplatky, které si klient může vyžádat a nejsou povinné. Jedná se o různé například o nadstandardní stravování nebo výhled na moře,“ říká marketinkový ředitel CK Alexandria Petr Šatný.

Jeho kolegy z oboru, obchodní ředitel CK Exim Tours Jan Koláčný doplňuje, co dalšího v ceně započítané není: „Cestovní pojištění je službou, která je pouze doprovodná k ceně zájezdu. Další je například poplatek za získání víz.“

Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme