ČEZ bude stavět nový blok jaderné elektrárny v Jaslovských Bohunicích

Česká energetická společnost ČEZ se bude podílet na výstavbě nového bloku jaderné elektrárny ve slovenských Jaslovských Bohunicích. Dnešním podpisem to na jaderném fóru v Praze stvrdili ministři průmyslu a obchodu Slovenska a České republiky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jaderná elektrárna

jaderná elektrárna | Foto: Ľubomír Smatana | Zdroj: Český rozhlas

Slovenská vláda vybrala ČEZ už koncem minulého roku. Nový reaktor by měl elektřinu vyrábět od roku 2020.

Výběr společnosti ČEZ kritizuje ekologické hnutí Greenpeace. Stěžuje si u Evropské Komise, že slovenská vláda porušila zákon tím, že nevypsala výběrové řízení.

Slovenský premiér Robert Fico taková obvinění odmítá. "Postupovali jsme v souladu s platným právem. Za všechno, co vláda Slovenské republiky dělá, jsme dnes napadáni těmi, co způsobili této zemi obrovskou tragédii v energetice," uvedl Fico.

Na Slovensku se také stavějí dva reaktory v Mochovcích. Už dnes pochází více než polovina slovenské energie právě z jádra.

Přečtěte si také:
Slovensko obnoví provoz v jaderné elektrárně Jaslovské Bohunice
V Mochovcích začala dostavba jaderné elektrárny
Slovenská vláda chce stavět další jadernou elektrárnu
Jaderná elektrárna Mochovce bude mít dva nové bloky

Martin Hromádka, Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme