ČEZ je spokojen se svým hospodařením

Elektrárenská společnost ČEZ je spokojena se svým hospodařením. Za uplynulý půlrok zvýšila zisk o více než 50 procent na zhruba čtyři a půl miliardy korun. Na výsledku se podílí především změna strategie firmy a nový management, který ČEZ řídí druhým rokem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf představenstva společnosti Jaroslav Míl je spokojen hlavně s vyšší produktivitou práce. "Předpokládáme v těch 24 měsících nárůst o 42 procent. Druhým známým ukazatelem je vývoj přidané hodnoty vytvořené jedním pracovníkem a tam dochází k nárůstu téměř 45 procent. Konkrétně i rok 2000-2001 je sám o sobě 25 procent."

Elektrárenská společnost ČEZ neočekává, že by se do jejího hospodaření mohl promítnout konec vývozu do Německa. Distribuční společnost EON totiž rozvázala smlouvu s Českou republikou, kvůli jaderné elektrárně Temelín. Jaroslav Míl i tak odhaduje, že se celkový vývoz elektřiny nesníží. ČEZ totiž hodlá více vyvážet do Švýcarska, Itálie a také na Balkán.

Ukončení spolupráce s EONem, ale lituje. "Teď se vyjednávají podmínky týkající se vypořádání. Ve smlouvě jsou pochopitelně i klauzule týkající se určitých kompenzací při vypovězení smlouvy. Je to věc, která mne netěší, protože EON je respektovanou firmou v Evropě a je to společnost, se kterou jsme měli léta výborné vztahy. S Temelínem budou problémy do té doby, dokud bude ČEZ v období privatizace."

Markéta Kaclová, Dušan Valenta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme