ČEZ musí urychleně najít odborníka

ČEZ nemá po odvolání generálního ředitele Jaroslava Míla ve svém čele odborníka na jadernou energetiku, přestože mu to ukládá atomový zákon. Představenstvo společnosti Míla v pátek odvolalo z funkce na popud členů vlády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dana Drábová | Foto: Věra Luptáková

Těm se nelíbilo, že se ČEZ chce ucházet o státní podíl v Severočeských dolech. Jak bude reagovat Státní úřad pro jadernou bezpečnost Radiožurnálu řekla jeho předsedkyně Dana Drábová.

"ČEZ splnil svou povinnost z atomového zákona a oznámil nám neprodleně vzniklou situaci. My na základě tohoto ohlášení zahájíme správní řízení a budeme požadovat nápravu. To znamená, ČEZ musí co nejrychleji opět mít ve svém statutárním orgánu člověka s odbornou způsobilostí v jaderném oboru," řekla Českému rozhlasu Drábová.

Odvolání Míla z představenstva ČEZu bylo oficiálně zdůvodněno nekvalitní komunikací se státem, tedy většinovým vlastníkem společnosti. Bývalého šéfa představenstva kritizovali především ministři financí a průmyslu a obchodu Bohuslav Sobotka a Milan Urban.

Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme