ČEZ nabízí v době krize pomoc, lidé bez práce nebudou platit zálohy

Největší česká elektrárenská společnost ČEZ reaguje na ekonomickou krizi v Česku, kvůli které poroste nezaměstnanost. Vedení firmy rozhodlo, že nechá pojistit všechny domácnosti pro případ ztráty zaměstnání. Plánuje také úlevy pro živnostníky a navýšení investic do výroby a distribuce elektřiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

elektřina | Foto: Jan Rosenauer

Zákazníci firmy, kteří přijdou o práci od prvního března, nebudou muset platit tři měsíce zálohy na elektřinu. Už před časem propuštěných - například sklářů - se ale pomoc netýká, přiznal generální ředitel ČEZu Martin Roman:

"Musíte stanovit vždycky nějaký limit. Nedá se to udělat tak, aby se to vztahovalo zpětně na všechny. To se musí vztahovat až od okamžiku, kdy to vyhlásíme. Myslím, že se to bude týkat velké části lidí. Nikdy nevymyslíte program, který ošetří úplně všechny".

ČEZ se rozhodl ulevit také malým a středním podnikatelům, kterým umožní posunout splatnost záloh o 30 dní. Na kolik ČEZ úlevy domácnostem a podnikatelům přijdou ještě nikdo přesně neví.

"To samozřejmě bude záležet podle toho, kolik lidí nakonec přijde o práci. Bude také záležet na tom, kolik živnostníků se do programu přihlásí. Samozřejmě půjde to na úkor našich zisků. Budou to řádově stovky milionů korun, ale nedá se říci přesné číslo," řekl Radiožurnálu Martin Roman.

ČEZ také investuje do výroby a distribuce elektřiny o pět miliard korun více než v minulých letech. To podle vedení firmy zachrání anebo vytvoří 5.600 pracovních míst u dodavatelů elektrárenské společnosti.

Katka Brezovská, Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme