ČEZ obnoví za 15 miliard korun tepelnou elektrárnu v Tušimicích

Vedení elektrárenské společnosti ČEZ rozhodlo o obnově dosluhující Elektrárny Tušimice II. Do nové technologie investuje zhruba 15 miliard korun. Stavbu chce firma zahájit v roce 2007, provoz by pak měl odstartovat o tři roky později.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

elektrárna | Foto: Jan Rosenauer

Podle mluvčího ČEZ Ladislava Kříže je to první krok k obnově všech energetických zdrojů, které firma vlastní. Komplexní záměr jejich obnovy či výstavby nových bloků společnost zveřejní po 15. květnu.

"Po roce 2010 budou dožívat všechny naše tepelné elektrárny a my chystáme obnovu či výstavbu nových elektráren. V první řadě je nyní elektrárna v Tušimicích, následovat bude pravděpodobně elektrárna v Prunéřově. Obě budou kompletně opraveny," uvedl Kříž.

V tušimické elektrárně s instalovaným výkonem 800 megawattů ve čtyřech blocích nyní pracuje 240 lidí. Po zahájení výroby v obnoveném zdroji při stejném výkonu přijde vzhledem k moderní technologii o práci 40 zaměstnanců. Obnova elektrárny podle firmy na druhou stranu garantuje těžbu uhlí na dalších 25 let.

Martin Hromádka, Naďa Bělovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme