ČEZ podá nabídku na koupi distribučních firem v Rumunsku

Po úspěchu v Bulharsku si elektrárenská firma ČEZ brousí zuby i na další trh na Balkáně. Poté, co v polovině července zvítězila v privatizaci trojice distribučních firem v Bulharsku, podá dnes nabídku ke koupi dvou distributorů v Rumunsku. Electrica Oltenia a Eletrica Moldava mají dohromady sice necelé tři miliony zákazníků, podle mluvčího firmy Ladislava Kříže je lákavý celý rumunský trh. Je větší než náš a čeká se, že bude růst.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČEZ

"Celý rumunský trh je významně větší než trh v České republice, ale v tuto chvíli se jedná o privatizaci dvou distribučních společností, které jsou řádově stejné velikosti jako naše dvě úspěšné akvizice v Bulharsku, a obě dvě distribuční společnosti jsou větší než obdobné společnosti v České republice."

Výši nabídky ale Kříž odmítl komentovat. "Ve všech akvizicích postupujeme tak, že nabízíme přiměřenou cenu. Naše šance vidíme vysoké, stejně jako jsme uspěli v Bulharsku." Ke konkurentům ČEZu by měla patřit řecká společnost Public Power Corporation, německý E.ON, španělská Union Fenosa International a americká AES. Rumunská vláda vybere vítěze tendru zřejmě do konce roku.

Privatizace trojice distribučních firem v Bulharsku byla dosud největší zahraniční investicí ČEZu. Naopak v tendru na slovenské elektrárny předložila lepší nabídku společnost Enel, kterou vláda vybrala k podpisu smlouvy.

Markéta Kaclová, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme