ČEZ splatí obligace před termínem

Elektrárenská společnost ČEZ v červnu předčasně splatí třímiliardovou emisi dluhopisů, které mají být splatné v roce 2008. ČEZ jako první východoevropský průmyslový podnik emitoval své obligace i na zahraničních trzích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČEZ

Jak vysvětlil mluvčí Ladislav Kříž, důvodem současného rozhodnutí je vysoká úroková sazba emise a to, že podnik je schopen získat finanční zdroje levněji:"ČEZ se rozhodl předčasně splatit svou pátou emisi domácích dluhopisů v celkové výši tří miliard korun. Ten důvod je jediný. Úročení obligací už neodpovídá současným úrokovým podmínkám na trhu".

Podle odborníků se ČEZ k tomuto kroku rozhodl proto, že začátkem týdne získal možnost čerpat výhodněji úročený investiční úvěr od EIB.

Navíc financování koupě státních podílů v distribučních společnostech je rozloženo do několika let, což - společně s úhradou části kupní ceny převodem podílu v Přenosové soustavě - výrazně snižuje krátkodobou potřebu finančních zdrojů.

Milan Kopp, Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme