Chemopetrol začne znovu vyrábět

Česká rafinérská přislíbila v nejbližších hodinách opět dodávat suroviny společnosti Chemopetrol. Odstávka platí od půlnoci. Obě firmy jsou součástí holdingu Unipetrol a nejsou schopny se dohodnout na dlouhodobých dodávkách. Podle mluvčího Unipetrolu Tomáše Zikmunda se zatím nepodařilo ani uzavřít dohodu o cenách surovin na červen. Předjednané podmínky musí ještě schválit akcionáři rafinérie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

průmysl | Foto: Jan Rosenauer

Nové světlo do celé záležitosti ale vneslo dnešní jednání České rafinérské a Unipetrolu: "Poté, co se do celé kauzy vložil ministr průmyslu a obchodu Grégr a svolal generální ředitele Unipetrolu a České rafinérské, by mělo dojít s největší pravděpodobností k obnovení dodávek surovin. Česká rafinérská přistoupila na nižší cenové požadavky, ale i přesto se jedná o ústupek ze strany Unipetrolu. Pro nadcházející dva měsíce by měl výstup z tohoto jednání přinést klid pro další jednání."

Na produktech Chemapetrolu jsou přímo závislé firmy Spolana Neratoice a Kaučuk Kralupy. Ohrožena je tak výroba plastů a hnojiv a oběma znesvářeným stranám hrozí v případě delšího výpadku výroby stamiliónové sankce od dalších desítek firem s návaznou výrobou. Dodávky benzínů pro motoristy však ohroženy nejsou.

Markéta Kaclová, Jana Zemanová, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme