Dvanáctihodinové směny šest dní v týdnu. Spoluzakladatel Alibaby podpořil systém 996

Čínský miliardář a spoluzakladatel internetové obchodní společnosti Alibaba Jack Ma podpořil pracovní dobu, která by trvala 12 hodin a šest dní v týdnu. Systém přezdívaný 996 podle pracovní doby od devíti ráno do devíti večer a šest dní v týdnu je v poslední době žhavým tématem v čínských médiích, uvedla na svých internetových stránkách BBC.

Peking Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čínský miliardář a spoluzakladatel internetové obchodní společnosti Alibaba Jack Ma | Foto: Arnd Wiegmann | Zdroj: Reuters

Ma uvedl, že bez tohoto systému by čínská ekonomika velmi pravděpodobně ztratila vitalitu a impulz. Příležitost pracovat v systému 996 pak označil za „požehnání“.

Průzkum: 82 procent Čechů začíná pracovat před osmou ráno, do kanceláří míří stále méně lidí

Číst článek

Jeho postoj podpořil také další technologický podnikatel Richard Liu, šéf internetového obchodu JD.com. Podle něj roky rychlého hospodářského růstu v Číně přispěly ke zvýšení počtu „lenochů“. Komentář přichází v době, kdy média spekulují, že JD.com se chystá propouštět.

Čína si v uplynulých více než 25 letech užívala ekonomický růst v průměru deset procent. V posledních letech však tempo zpomalilo na šest procent.

Firma Alibaba byla založena v roce 1999 a stala se jednou z největších internetových firem na světě. Tržní hodnota firmy je nyní zhruba 490 miliard USD (11,1 bilionu Kč). Ma patří mezi nejbohatší lidi světa, jeho majetek se odhaduje na zhruba 40 miliard USD. Loni oznámil, že v blízké budoucnosti odejde z vedení firmy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme