Číňané kupují obří podíl ve firmě Ferreti, milují totiž luxusní jachty

Do roku 2015 se prodej luxusních jachet v nejlidnatější zemi naší planety zdesetinásobí. Není tedy divu, že čínská společnost kupuje i nejznámějšího výrobce luxusních jachet na světě, italskou společnost Ferretti. Italská média tak mluví o pokračujícím výprodeji značky Made in Italy. Číňané si naopak mnou ruce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jachta Eclipse | Foto: Blohm + Voss

Podstatou obchodu, kterou s firmou Ferretti uzavřela čínská společnost Šan-tung Heavy Industry, je pětasedmdesáti procentní podíl za 374 milionů eur.

Pro světoznámého výrobce luxusních jachet těžce postiženého hospodářskou a finanční krizí představuje tato dohoda doslova záchranné laso, pro Číňany zase výhodnou investici.

Vždyť počet miliardářů i milionářů se v nejlidnatější zemi světa i nadále zvyšuje a jedním ze symbolů jejich bohatství jsou právě i jachty. V současnosti jich v čínských přístavech sice kotví jen asi tisícovka, ovšem do tří let jich má být už přes deset tisíc. Vzestupný trend má i nadále pokračovat.

Movití Číňané touží po lodi stejné jako třeba vlastní hollywoodská hvězda a hudební superstar Jeniffer Lopez nebo americký rapper P. Diddy. A že stojí i více než osm milionů, to je příliš netrápí.

Navíc italské produkty mají v ČLR velmi dobrý zvuk, a tak není divu, že si mnou ruce i tamní prodejci vozů Ferrari nebo oděvů Prada.

Významný finanční list Il Sole 24 Ore ovšem článek o prodeji výrobce jachet nadepsal symbolickými slovy "Made in Italy, bye, bye". Číňané ale slibují, že management firmy zůstane italský a z Apeninského poloostrova se nebude stěhovat ani sídlo firmy, ani výrobní závody.

Robert Mikoláš, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme