Číňanům se zalíbilo Řecko. Co nevidět by ho mohlo navštěvovat 1,5 milionů turistů ročně

Počet čínských turistů mířících do Řecka se má zvýšit desetkrát. Čína plánuje nejen hospodářství, ale i turistiku - podle plánů tamní investiční společnosti Fo-sun má v příštích letech navštěvovat nejznámější řecké destinace každý rok až 1,5 milionu Číňanů. Atény a Peking uzavřely strategické partnerství a Čína získala i přístav Pireus. V budoucnu pak mají mezi oběma zeměmi létat i přímé spoje.

Athény Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čínští turisté na řeckém ostrově Santorini | Foto: Mark Waugh / Alamy | Zdroj: Profimedia

Od loňského setkání řeckého premiéra Alexise Tsiprase a čínského prezidenta Si Ťin-pchinga postupuje spolupráce mezi oběma zeměmi mílovými kroky. Zadlužená řecká ekonomika potřebuje bohaté investory a k nejsolventnějším v současnosti patří právě Číňané.

Čínští turisté kvůli útokům mění destinace, místo Francie míří do střední Evropy včetně Česka

Číst článek

Čínská firma COSCO tak vloni za dvoutřetinový podíl v přístavu Pireus zaplatila v přepočtu deset miliard korun a nic nepomohly ani protesty tamních dělníků. Podle Atén i Pekingu totiž modernizace jednoho z největších loďařských center v Evropě bude znamenat i vytvoření 31 000 nových pracovních míst.

Podobné plány pak představila i firma Fo-sun, která je vůbec největším čínským investorem v Evropě. Koupila totiž bývalé aténské letiště Elliniko, kde fungoval ilegální uprchlický tábor. A na tomto místě o rozloze dvou Central parků v New Yorku chce za dvě miliardy eur vybudovat luxusní resort. Do Řecka chce také nalákat další statisíce čínských turistů.

Mezi nejpopulárnější letoviska už teď patří Santorini, kam jezdí hlavně čínští novomanželé. Pobytové balíčky chce ale společnost Fo-sun, která mimochodem vlastní podíl ve známé cestovní kanceláři Thomas Cook i agenturu Club Med nabízející luxusní zájezdy, nabízet i na další řecké ostrovy i populární oblasti na pevnině. V současnosti přijíždí do Řecka 150 000 čínských turistů ročně, cílem čínských investorů ale je, aby jich bylo desetkrát víc.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme