Cineworld dočasně uzavírá přes šest set kin v USA a v Británii. O práci přijde až 45 tisíc lidí

Britská společnost Cineworld kvůli dopadům šíření nového koronaviru dočasně uzavře všechna svá kina ve Spojených státech a Británii. Firma v pondělí uvedla, že bez práce tak prozatím zůstane až 45 000 lidí. Akcie podniku krátce po zahájení obchodování na londýnské burze ztrácely více než polovinu své hodnoty, než ztráty zmírnily asi na 35 procent.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nynějšímu rozhodnutí o uzavření kin v USA a Británii předcházely odklady očekávaných filmových premiér, mimo jiné také nového filmu o Jamesi Bondovi | Foto: Yonhap News Agency / Latin America News Agency | Zdroj: Reuters

Cineworld bojuje o přežití kvůli negativním dopadům, které má koronavirová krize na filmový průmysl. Společnost je druhým největším provozovatelem kin na světě a prostřednictvím své divize Cinema City působí i v České republice.

Firma od čtvrtka uzavře svých 536 kin Regal v USA a 127 kin Cineworld a Picturehouse v Británii.

„Cineworld bude dál pozorně sledovat situaci a bude v patřičnou dobu informovat o budoucích plánech na obnovení aktivit na těchto trzích,“ uvedla v pondělí společnost.

Na plán firmy uzavřít kina v USA a Británii už o víkendu poukazovaly zdroje agentury Reuters a společnost v neděli potvrdila, že o tomto kroku uvažuje.

Odložila se i premiéra Bonda

Podle nedělníku The Sunday Times firma napsala britskému premiérovi Borisi Johnsonovi i ministrovi kultury Oliveru Dowdenovi. Mimo jiné upozornila, že odvětví přestává situaci ekonomicky zvládat.

‚Vím, že se na mě lidé hněvají.‘ Britský premiér vyzval občany ke spolupráci v době pandemie

Číst článek

Svým investorům podnik v září sdělil, že pokud bude nucen znovu zavřít kina, bude patrně potřebovat i další finance. V prvním pololetí Cineworld vykázal ztrátu 1,64 miliardy dolarů (téměř 38 miliard Kč) po zisku 140 milionů dolarů před rokem.

Kina Cineworldu se po plošných karanténách začala znovu otevírat v červenci. Nynějšímu rozhodnutí o uzavření kin v USA a Británii předcházely odklady očekávaných filmových premiér. 

Další několikaměsíční odklad například v pátek oznámili producenti snímku o Jamesi Bondovi Není čas zemřít. Nově je premiéra naplánována až na začátek dubna příštího roku. Film se měl původně začít promítat už letos v dubnu, kvůli pandemii ale byl na jaře termín přeložen na listopad.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme