Čínské aerolinky chtějí podíl v pražském letišti. Ruzyni plánují proměnit v dopravní uzel

Letecká společnost China Eastern připravuje novou přímou linku mezi Českem a Čínou. Mělo by jít o spojení Prahy a Šanghaje s přestupem v čínském městě Si-an. Čínský dopravce také zvažuje majetkový podíl ve společnosti Travel Service a majetkový vstup do pražského letiště.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Václava Havla v Praze

Letiště Václava Havla v Praze | Foto: Martin Dorazín

Firma China Eastern chce vytvořit z Prahy dopravní uzel pro střední a východní Evropu. Zvažuje také možnost letecké nákladní dopravy. Český prezident Miloš Zeman se ve středu setkal se zástupci společnosti i s primátorem Šanghaje.

Celkem létají mezi Českem a Čínou už tři přímé linky. Kromě zmíněné Šanghaje se lidé přímo dostanou rovněž do Pekingu a Čcheng-tu.

Zeman jednal s čínským prezidentem o novodobé Hedvábné stezce

Číst článek

Na návštěvě Číny ve středu uzavřela Praha se Šanghají partnerství. Dohodu podepsal náměstek pražské primátorky Petr Dolínek z ČSSD.

Praha už má uzavřenou spolupráci i s Pekingem, což v minulosti vyvolalo kontroverzi, jelikož dohoda zmiňuje uznání jednotné Číny. To kritizovali nejen opoziční zastupitelé českého hlavního města.

Návštěva Šanghaje je posledním bodem prezidentovy návštěvy Číny. Z týdenní cesty se vrací ve čtvrtek.

Anna Horáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme