Čínský investor CEFC požádal znovu o schválení vstupu do J&T banky. ČNB původní žádost zamítla

Čínská společnost CEFC, která v Česku investovala desítky miliard korun, požádala v lednu Českou národní banku o nové povolení ovládnout polovinu J&Tbanky. Rozhodla se tak nepodat odvolání proti zamítnutí své původní žádosti.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo čínské společnosti CEFC

Logo čínské společnosti CEFC | Foto: Aizhu Chen | Zdroj: Reuters

„CEFC plně respektuje ČNB jako prestižního a profesionálního regulátora. Akceptovali jsme 100 procent doporučení jednotlivých útvarů ČNB a věříme, že nyní již nic nebrání schválení naší již podané žádosti,“ napsal v SMS Radiožurnálu šéf evropského zastoupení CEFC Jaroslav Tvrdík.

ČNB zamítla vstup čínského investora do J&T banky loni v listopadu. Podle serveru Echo24 byl důvodem nejasný původ většiny z témě 26 miliard korun, které chce do banky vložit.

Společnost vyrostla raketově v posledních 20 letech, mimo Česko investuje hlavně v ropném průmyslu. Její zakladatel Jie Ťien-ming je zvláštním poradcem pro Čínu prezidenta Miloše Zemana. 

Jana Klímová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme