Čísla finanční správy a statistiků o prosincových tržbách se hrubě rozcházejí. Babiš to nechá prověřit

Údaje Českého statistického úřadu o prosincových tržbách hotelů a restaurací se liší od čísel Finanční správy. Podle statistiků stouply tyto tržby po zavedení EET o zhruba 7 a půl procenta. Finanční správa ale v polovině ledna vykázala stoprocentní nárůst. Ministr financí Andrej Babiš z hnutí ANO nechá rozdílnost údajů prověřit.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Babiš

Andrej Babiš | Foto: Filip Jandourek

„Finanční správa to uvedla, připravujeme k tomu vyjádření. Je složité porovnávat ta čísla, oni (finanční správa – pozn. red.) to dělali na vzorku 1600 firem, takže já jsem požádal finanční správu, aby to samozřejmě vysvětlila,“ uvedl Babiš.

Podle čísel statistického úřadu bez ohledu na inflaci vzrostly tržby v oblasti ubytování a pohostinství oproti prosinci 2015 o 7,6 procenta. U pohostinství bez ubytování byl meziroční růst 8,2 procent. Výsledek kopíruje celoroční růst, který se pohybuje kolem 5,3 procenta.

Ministerstvo financí přiznává, že se čísla liší. Je to podle něj ale dané rozdíly mezi statistickým a daňovým systémem.

David Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme