Čísla mobilů ve Zlatých stránkách? Zřejmě už příští rok

V Zlatých stránkách by měla být všechna telefonní čísla. Kromě pevných linek, se v nich objeví také čísla mobilů a takzvaných alternativních operátorů, kteří budou konkurovat Českému Telecomu. Nejpravděpodobnějším termínem je začátek příštího roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mobil v ruce

Už teď se proto vedou jednání mezi vydavatelem oficiálního seznamu - Zlatých stránek - a jednotlivými operátory. "Situace vychází z toho, že platný telekomunikační zákon mluví o tom, že by měl existovat takzvaný jednotný telefonní seznam, kde by byla čísla jak fixních, tak mobilních operátorů," upřesňuje Jiří Hájek ze společnosti T-mobile.

Se zveřejněním telefonního čísla však musí souhlasit zákazník, což může zkomplikovat pozici takzvaných předplacených karet, tedy čísel získaných jako Oskarty, Go nebo Twist. Je tu i další háček. "V případě služebních telefonů je to obdobné jako u uživatelů předplacené služby," říká Igor Přerovský z Oskara. "Takový zákazník má evidovánu řadu, mnohdy i několik tisíc čísel pod jedním zákaznickým účtem a je velmi obtížné oddělit, který zaměstnanec je uživatelem konkrétního telefonu," dodává Přerovský.

Znamená to tedy, že čísla služebních mobilů a předplacených karet nejspíš ve Zlatých stránkách hned tak nenajdeme.

Dušan Valenta, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme