Čísla mobilů ve Zlatých stránkách? Zřejmě už příští rok

V Zlatých stránkách by měla být všechna telefonní čísla. Kromě pevných linek, se v nich objeví také čísla mobilů a takzvaných alternativních operátorů, kteří budou konkurovat Českému Telecomu. Nejpravděpodobnějším termínem je začátek příštího roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mobil v ruce

Už teď se proto vedou jednání mezi vydavatelem oficiálního seznamu - Zlatých stránek - a jednotlivými operátory. "Situace vychází z toho, že platný telekomunikační zákon mluví o tom, že by měl existovat takzvaný jednotný telefonní seznam, kde by byla čísla jak fixních, tak mobilních operátorů," upřesňuje Jiří Hájek ze společnosti T-mobile.

Se zveřejněním telefonního čísla však musí souhlasit zákazník, což může zkomplikovat pozici takzvaných předplacených karet, tedy čísel získaných jako Oskarty, Go nebo Twist. Je tu i další háček. "V případě služebních telefonů je to obdobné jako u uživatelů předplacené služby," říká Igor Přerovský z Oskara. "Takový zákazník má evidovánu řadu, mnohdy i několik tisíc čísel pod jedním zákaznickým účtem a je velmi obtížné oddělit, který zaměstnanec je uživatelem konkrétního telefonu," dodává Přerovský.

Znamená to tedy, že čísla služebních mobilů a předplacených karet nejspíš ve Zlatých stránkách hned tak nenajdeme.

Dušan Valenta, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme