Čistý zisk O2 se loni zvýšil o 45 procent, firma vydělala přes pět miliard

Společnosti O2 se loni zvýšil čistý zisk o 45 procent na více než pět miliard korun. I přes celkový pokles na evropském telekomunikačním trhu zůstaly výdělky operátora na předloňské úrovni téměř 37,5 miliardy korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O2 Czech Republic a.s. | Foto: O2 Czech Republic a.s.

Důvodem jsou především výrazné úspory, vyšší tržby za mobilní data a také rozdělení společnosti do dvou částí.

Do nově vytvořené firmy CETIN přešla už loni v červnu infastruktura - tedy pevné sítě, mobilní vysílače a datová centra.

Na O2 zůstalo poskytování telekomunikačních služeb a mobilní frekvence. Operátor následně zvýšil v pololetí zisk o více než polovinu. Pokles tržeb O2 zastavilo po sedmi letech.

Přehrát

00:00 / 00:00

O výsledcích společnosti O2 za loňský rok mluvil analytik Ondřej Koňák z Patria Finance

O2 se dařilo i na Slovensku, kde provozuje dceřinou společnost. Podle analytika Patria Finance Ondřeje Koňáka má právě podnikání na Slovensku rok od roku větší význam v celkových výsledcích firmy:

„V roce 2014 dosahovaly tržby na Slovensku zhruba 6,1 miliardy korun. Kolem 16 procent celkových tržeb společnosti v loňském roce. Tržby na Slovensku vzrostly meziročně o 7,3 procenta. Dosáhly zhruba 6,6 miliardy korun. Očekáváme, že podíl slovenské části se bude nadále zvyšovat.“

Lidé ale přestávají používat pevné linky. Telefonování přes ně meziročně pokleslo o čtyři procenta. I přesto na tom O2 vydělala skoro 12 miliard.

Společnost teď chce vyplácet dividendu za rok 2015 16 korun na akcii.

Se šesti miliony zákazníků zůstává největším hráčem jeho konkurenční T-Mobile. Zhruba o milion klientů méně má právě O2. Se třetím největším operátorem v Česku, společností Vodafone, v současnosti volají více než tři miliony lidí.

ČRo, Ondřej Látal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru