Členové G20 na summitu dohodli sérii opatření k obnovení růstu ekonomiky

Zástupci skupiny G20 se na summitu v australském Brisbane dohodli na krocích, které by měly obnovit růst jejich ekonomik. V dalších pěti letech ho chtějí zvýšit o 2,1 procenta. Dosáhnout toho mají prostřednictvím podpory obchodu a investicemi do infrastruktury.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruského prezidenta Vladimira Putina uvítal na summitu G20 v Brisbane australský premiér Tony Abbott

Ruského prezidenta Vladimira Putina uvítal na summitu G20 v Brisbane australský premiér Tony Abbott | Zdroj: Reuters

Zástupci dvacítky nejsilnějších ekonomik v Brisbane mluvily i o užší spolupráci při boji proti daňové kriminalitě a korupci. Chtějí také docílit posílení pravomocí některých nadnárodních finančních institucí.

Kromě financí mluvily světové politické špičky na summitu také o klimatu.

"Skupina G20 udělala velký krok k podepsání dohody o globálním klimatu v Paříži, která by měla zabránit oteplování planety,“ řekl francouzský prezident Francois Hollande.

Ze summitu předčasně odjel šéf Kremlu Vladimir Putin, kterého ostatní státy kritizovaly za ruský postoj k ukrajinské krizi.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme