ČOI je s kontrolou výprodejů zatím spokojená

Jen tři závažné nedostatky odhalila zatím Česká obchodní inspekce při kontrolách povánočních výprodejů. Pokaždé se jednalo o to, že obchodní řetězec nabízel 30procentní slevy, které ale u pokladny nedodržel. Celkově inspektoři zaznamenali prohřešky při každé třetí kontrole; bez závad neprošel ani jeden obchodní řetězec u nás.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nákup | Foto: Jan Rosenauer

Ústřední ředitel České obchodní inspekce Jiří Pěkný je ale přesto spokojený, proti loňsku se situace velmi zlepšila. Problémem řetězců podle něho je, že prodávající nejsou obchodníci.

"To jsou lidé, kteří jsou na brigádě, a nemají vztah k obchodu. V mnoha případech dochází k porušování zákonů tím, že oni nemají tyto znalosti. Další chyba, která tam je, je překotné zlevňování výrobků, které firma deklaruje a ve skutečnosti to není - provede se to až třetí čtvrtý den."

Ve správním řízení hrozí obchodníkům až milionové pokuty. Kromě kontrolorů jsou oproti loňsku spokojenější zřejmě i spotřebitelé - počet stížností od nich je zanedbatelný. "Ale je to začátek, největší výprodejové akce teprve začnou, to znamená, abychom nejásali před tím konečným zúčtováním," varuje šéf obchodní inspekce Jiří Pěkný.

Jaroslav Skalický, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme