ČR bude spolupracovat s Austrálií v automobilovém průmyslu

Česká republika začne více spolupracovat s Austrálií na výzkumu a vývoji v oblasti automobilového průmyslu. Nejen takový výsledek přinesly Česko-australské technologické dny, které se konaly minulý týden v australském Melbourne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výroba. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

O český výzkum a vývoj na nich projevily zájem jak australské univerzity tak i soukromé firmy. Česko-australské technologické dny zorganizovala česká vládní agentura CzechInvest.

Přehrát

00:00 / 00:00

Česká republika se začne více spolupracovat s Austrálií na výzkumu a vývoji v oblasti automobilového průmyslu. Více mluvčí CzechInvestu Štěpánka Filipová.

Účastníci Česko-australských technologických dnů údajně hned po návratu do České republiky začali řešit konkrétní podobu společných projektů s Australany. Podle mluvčí CzechInvestu Štěpánky Filipové se rýsuje řada možností spolupráce.

„Například ČVUT – fakulta dopravní by měla spolupracovat s jistou univerzitou v Austrálii v oblasti automatického tísňového volání. Strojní fakulta zase našla řeč s MRIT University v oblasti výroby robotů a obráběcích strojů. Ostravská univerzita by zase mohla spolupracovat na vývoji sofcomputingu,“ uvedla pro Rádio Česko Filipová a dodala:

„Akce se ale zúčastnily i soukromé subjekty. Liberecká společnost VÚTS uspěla s prezentací kompozitových materiálů. Hned po návratu je oslovila společnost s těžebního průmyslu a projevila zájem o vývoj a konstrukci zařízení právě pro účel těžby.“

Zejména by ale byl v Austrálii zájem o výzkum v oblasti automobilového průmyslu. „Zejména pak zájem v oblasti užití nových kompozitů a umělé inteligence. Rovněž pohony na vodíkový systém byly předmětem zájmu australské strany,“ uzavřela Filipová.

Tomáš Pavlíček, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme