ČSA mají nového předsedu představenstva, společnost povede Petr Kudela

Novým předsedou představenstva Českých aerolinií se stal Petr Kudela, kterého do funkce zvolili ostatní členové nejužšího vedení společnosti. Vyplývá to ze zápisu představenstva uveřejněném ve sbírce listin.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Václava Havla, letadlo, České aerolinie (ilustrační foto)

České aerolinie (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Kudela ve funkci nahradil Jozefa Sinčáka, jemuž v říjnu skončilo funkční období a valná hromada společnosti mu jej neprodloužila. Volbu Kudely ČTK potvrdil i mluvčí firmy Daniel Šabík.

Sinčák končí v čele představenstva ČSA. Měl by působit v koncernu Travel Service

Číst článek

Kudela do ČSA přišel ze společnosti Travel Service, která je majoritním vlastníkem dopravce.

Místopředsedou je nadále Martin Štolba, který ve vedení zůstal jako jediný z předchozího představenstva. Třetím členem vedení je Radek Müller, který stejně jako Kudela přišel z Travel Service, kde současně vykonává funkci manažera pro pravidelnou leteckou přepravu dopravce.

Podle majitele aerolinek jsou změny součástí kroků vedoucích k naplňování nové strategie v rámci nově vzniklého koncernu Smartwings. Travel Service v této souvislosti mění svůj obchodní název na Smartwings.

K 24. říjnu skončil v čele ČSA Jozef Sinčák, který byl předsedou představenstva od září 2014. Spolu s ním v představenstvu skončil i Josef Adam, který na svou funkci rezignoval.

České aerolinie patří mezi pět nejstarších aerolinek na světě. Loni přepravily 2,9 milionu cestujících, meziročně o sedm procent více.

Společnost Travel Service letos v únoru odkoupila 64 procent akcií ČSA od Korean Air a státní firmy Prisko. Stala se tak vlastníkem 97,7 procenta v národním leteckém dopravci.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme