České aerolinky propustí více než 100 zaměstnanců. Důvodem má být zmenšení flotily letadel

České aerolinie propustí do konce července více než stovku svých zaměstnanců. Informaci České televize potvrdila Radiožurnálu místopředsedkyně odborů posádek letadel Tereza Loffelmanová. Výpověď zatím dostalo 27 palubních průvodčích. Podle Loffelmanové začne firma propouštět koncem dubna.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo ČSA

České aerolinie propustí do konce července více než stovku svých zaměstnanců (ilustrační snímek) | Zdroj: Profimedia

„ČSA informovalo v souladu se zákonem krajskou pobočku úřadu práce a odborové organizace o záměru propouštět cca 100 palubních průvodčí a 15 pracovníků pozemního provozu,“ řekla Radiožurnálu místopředsedkyně Odborové organizace posádek letadel ČSA Tereza Loffelmanová.

ČSA mají nového předsedu představenstva, společnost povede Petr Kudela

Číst článek

České aerolinie v loňském roce definitivně ovládla společnost Smartwings. ČSA zrušily začátkem roku několik pravidelných linek. Firma už dříve oznámila, že kvůli omezování letových kapacit sníží počet zaměstnanců asi o sto. Nabídla jim přechod pod Smartwings, ale někteří nabídku nevyužili.

Propouštění se bude týkat právě zaměstnanců, kteří nevyužili možnosti práce v jiné části koncernu Smartwings Group.

Zrušení pravidelných linek

ČSA oznámily hromadné propouštění 26. března Úřadu práce ČR. Několik zaměstnanců opustilo aerolinky už na začátku roku, ale podle firmy neměl tento odchod charakter hromadného propouštění.

Boeing dokončil změnu softwaru u letounů 737 MAX. Úpravy ještě čeká schválení

Číst článek

Aerolinky letos v lednu zrušily pravidelné linky z Prahy do Ostravy a Bratislavy a také slovenskou vnitrostátní linku mezi Bratislavou a Košicemi. Důvodem byl podle firmy nedostatek vhodných letadel pro tyto lety. V lednu také skončil pravidelný provoz mezi Prahou a Jekatěrinburgem, protože byl podle ČSA ztrátový.

Problémy Boeingu 737 MAX

Vlastníka ČSA, firmu Smartwing (dříve Travel Service), postihlo nedávné mezinárodní pozastavení provozu letounů Boeing 737 MAX. Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA) v polovině března pozastavila provoz těchto letounů kvůli několika nehodám a technickým potížím boeingů tohoto typu z poslední doby.

Smartwings vlastní sedm strojů Boeing 737 MAX. Firma je používala na mnoha spojích, zejména na delších trasách. Nyní musí tyto stroje nahrazovat dalšími letouny ze své flotily.

ČTK, krs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme