ČSA reagují na zájem Arabů o české lázně, obnovují lety do Bejrútu a Rijádu

České aerolinie se vracejí na linku z Prahy do Bejrútu. Bude v provozu zatím do konce září a létat se na ní bude v každém směru dvakrát týdně. První letadlo poletí už dnes večer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČSA, České aerolinky | Foto: CSA

„Linka bude v provozu dvakrát týdně. Z Prahy bude odlétat v pondělí a ve čtvrtek večer. V opačném směru v úterý a v pátek v ranních hodinách. Poslední let bude vypraven 29. září,“ potvrdil mluvčí ČSA Daniel Šabík.

Pravidelné přímé lety obnovují České aerolinie na této trase po čtyřech letech. Chtějí tak přilákat hlavně turisty z Blízkého východu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pravidelné lety do Libanonu obnovují ČSA po čtyřech letech. Chtějí přilákat hlavně turisty z Blízkého východu. Hostem ČRo Analytik společnosti Cyrrus Tomáš Menčík

„V poslední době evidujeme růst zájmu turistů ze zemí Blízkého nebo Středního východu o pobyty v České republice, zejména v českých lázních. Je to nejen z Bejrútu, ale také ze Saúdské Arábie. To je hlavní důvod, proč se ČSA letos rozhodly otevřít dvě linky v této oblasti, nejen z Bejrútu, ale i z Rijádu,“ dodal Daniel Šabík.

Linka do Rijádu bude v provozu začátkem července. Na obou linkách aerolinky spolupracují s prodejci zájezdů.

Analytik společnosti Cyrrus Tomáš Menčík připomíná, že společnost ČSA je v porovnání s minulostí v relativně dobré kondici. „Její finanční ukazatelé se postupně zlepšují a tato nová linka by měla přispět tomu, aby na tom byla ještě lépe,“ naznačuje.

Zavedením pravidelné letecké linky z Prahy do Bejrútu se podle něj ČSA pokouší nalézt zajímavou destinaci, která by byla vytížená a zisková.

„Blízký východ je atraktivní navzdory tomu, co se tam děje teď z hlediska bezpečnosti. Podle mého názoru to dává smysl. Dovedu si představit, že linka bude vytížená zejména ze strany tamních obyvatel, Češi létající do Libanonu budou v minoritě,“ dodává analytik.

Letiště Václava Havla Praha - mimoevropské lety | Foto: Český rozhlas

Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme