ČSA snižují limit pro zavazadla přepravovaná zdarma na 20 kilogramů

České aerolinie od konce října sníží maximální hmotnostní limit zavazadel. Doteď si lidé mohli vzít zdarma kufry o hmotnosti do 23 kilogramů, v listopadu už to bude pouze 20 kilogramů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letadlo | Foto: Marián Vojtek

ČSA, které mají za pololetí ztrátu 178 milionů korun, tak chtějí sjednotit limity s dalšími aerolinkami v rámci aliance SkyTeam. Změna se ale netýká všech cestujících, řekla Radiožurnálu mluvčí aerolinek Daniela Hupáková.

"Změna se týká pouze cestujících v ekonomické třídě, kde se sníží tento limit na 20 kilogramů. Pro cestující obchodní třídy zůstávají dál v platnosti původní váhové limity, mohou tak přepravit zdarma zavazadla do 30 kilogramů. U zaoceánských letů se také pravidla nemění, a to ani v ekonomické třídě," uvedla.

Aerolinky od opatření očekávají, že povede ke snížení přepravované hmotnosti zavazadel a tím také k úsporám spotřeby paliva. Podle Hupákové je důvodem i fakt, že cestující ČSA s váhou nad 20 kilogramů měli problémy u jiných dopravců na následujících letech, protože tak vysoký limit zdarma nenabízejí. Dvacetikilogramový limit je nejčastější povolenou váhou zavazadel u většiny aerolinek.

Jitka Hanžlová, Martin Hromádka, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme