ČSA snižují limit pro zavazadla přepravovaná zdarma na 20 kilogramů

České aerolinie od konce října sníží maximální hmotnostní limit zavazadel. Doteď si lidé mohli vzít zdarma kufry o hmotnosti do 23 kilogramů, v listopadu už to bude pouze 20 kilogramů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letadlo

letadlo | Foto: Marián Vojtek

ČSA, které mají za pololetí ztrátu 178 milionů korun, tak chtějí sjednotit limity s dalšími aerolinkami v rámci aliance SkyTeam. Změna se ale netýká všech cestujících, řekla Radiožurnálu mluvčí aerolinek Daniela Hupáková.

"Změna se týká pouze cestujících v ekonomické třídě, kde se sníží tento limit na 20 kilogramů. Pro cestující obchodní třídy zůstávají dál v platnosti původní váhové limity, mohou tak přepravit zdarma zavazadla do 30 kilogramů. U zaoceánských letů se také pravidla nemění, a to ani v ekonomické třídě," uvedla.

Aerolinky od opatření očekávají, že povede ke snížení přepravované hmotnosti zavazadel a tím také k úsporám spotřeby paliva. Podle Hupákové je důvodem i fakt, že cestující ČSA s váhou nad 20 kilogramů měli problémy u jiných dopravců na následujících letech, protože tak vysoký limit zdarma nenabízejí. Dvacetikilogramový limit je nejčastější povolenou váhou zavazadel u většiny aerolinek.

Jitka Hanžlová, Martin Hromádka, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme