ČSA zvýšily zisk

Meziroční růst hospodářského výsledku na 641,6 miliónu z loňských 92,1 miliónu korun vykázaly za tři čtvrtletí letošního roku České aerolinie. Letadla společnosti přepravila 1,868 miliónu cestujících, což je o 19,2 procenta více než ve stejném období loni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Využití sedačkové kapacity vzrostlo o 4,9 procentního bodu na 71,3 procenta. Přeprava nákladu a pošty se zvýšila o 32,8 procenta na 11.703 tun. Do zlepšení výsledků se promítly růst celosvětové ekonomiky a oživení ekonomiky v ČR, dále ukončení konfliktu na Balkáně a stabilizace ekonomické krize v Rusku, ale i rozšiřování nabídky ČSA. Firma předpokládá, že překročí letošní plán zisku 200 miliónů Kč.

Společnost má v současnosti 29 letadel a v příštím roce počítá s nákupem dvou Boeingů 737-400, po jednom pro charterové a pravidelné lety. ČSA v polovině října přijaly oficiální pozvání do globální letecké aliance SkyTeam, kterou tvoří Delta Air Lines, Air France, Korean Air a Aero Mexico. Vstup do aliance plánují od 1. dubna 2001. Firmu vlastní z více než 90 procent stát. Národní letecký dopravce loni vykázal čistý zisk 36,7 miliónu korun.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme