ČSSD je za určitých podmínek ochotna podpořit rozpočet

ČSSD je ochotna za určitých podmínek podpořit návrh státního rozpočtu na rok 2007. Ten počítá se schodkem ve výši 119 miliard korun a navrhuje ho vláda ODS. Podle Jiřího Paroubka ale ČSSD nesouhlasí s prodejem části akcií ČEZ, ale trvá na tom, že by se měla prodat část akcií firmy Letiště Praha. Pokud ODS na tento návrh nepřistoupí, ČSSD státní rozpočet nepodpoří.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek | Zdroj: ČTK

"Sociální demokracie nesouhlasí s prodejem 15procentního podílu státu v ČEZu, a to s ohledem na potenciální ztrátu vysokých dividend pro stát. Tento prodej je riskantní i ohledem na cenu akcií a kvalitu investora. ČSSD tedy navrhuje prodat 49 procent z podílu akcií České správy letišť," uvedl Parfoubek.

Naopak ministr financí Vlastimil Tlustý už dříve řekl, že s privatizací Letiště Praha nesouhlasí, a domnívá se, že lepší by bylo ho pronajmout. Schodek státního rozpočtu se podle Tlustého zvýšil z původně navrhovaných 88 miliard kvůli chybějícím 31 miliardám v rozpočtu bývalého Fondu národního majetku. Deficit 88 miliard navrhovala předchozí vláda. O uvedených 31 miliard se zvýšily výdaje ministerstva dopravy, které budou určeny pro Státní fond dopravní infrastruktury.

Sociální demokraté doposud tvrdili, že rozpočet s deficitem vyšším než 100 miliard nepodpoří.

Milan Kopp, Ivana Solničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme