ČSSD v případě volebního vítězství nebude hýbat se sazbami DPH a zavede progresivní zdanění

Sociální demokraté nepočítají v případě volebního vítězství se snížením DPH. Na sjezdu strany v Ostravě to řekl její stranový šéf Bohuslav Sobotka. ČSSD ale podle něj rozhodně sazby nezvýší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sjezd ČSSD: Předseda strany Bohuslav Sobotka | Foto: Filip Jandourek

„Pokud vyhrajeme příští volby, tak máme zájem lidem nezdražovat životní potřeby. Zejména ne potraviny a léky tím, že bychom zvyšovali daň z přidané hodnoty. Čili lidé mohou počítat s tím, pokud v naší zemi bude v budoucnu sociálnědemokratická vláda, že se daň z přidané hodnoty zvyšovat nebude,“ uvedl Sobotka.

Další zvyšovaní daní odmítla i vláda Petra Nečase. Kabinet se teď chce zaměřit především na prorůstová opatření, která mají znovu nastartovat českou ekonomiku.

ČSSD schválila na sjezdu stanovy a zvolila místopředsedkyní Alenu Gajdůškovou

Číst článek

Sociální demokraté nicméně chtějí po volbách zavést progresivní zdanění příjmů. Na ostravském sjezdu strany to řekl její stínový ministr financí Jan Mládek. Ti nejbohatší by měli místo dnešních patnácti platit až 38 procent.

ČSSD hodlá zvýšit daně i firmám a to na 21 procent. Druhá třicetiprocentní sazba by pak platila pro velké finanční, energetické a telekomunikační firmy.

Jakub Šídlo, Martina Spěváčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme