ČSÚ zjišťoval životní úroveň domácností

Český statistický úřad dokončil sběr údajů o příjmech a životních podmínkách našich domácností. Stejný výzkum se souběžně konal ve všech zemích Evropské unie a její orgány ho také z poloviny hradily. Cílem šetření je získat mezinárodně srovnatelné údaje o příjmech domácností za uplynulý rok, ale také o jejich životních podmínkách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze | Zdroj: AFP

Tazatelé se mimo jiné zajímali o dostupnost lékařské péče či o problémy s bydlením. Výsledky by měly být známy na jaře příštího roku. "Oslovili jsme a požádali o spolupráci necelých sedm tisíc vybraných domácností a necelé dvě třetiny jich s námi spolupracovalo a zodpovědělo naše otázky," komentuje zájem obyvatel tiskový mluvčí Českého statistického úřadu Ladislav Pištora.

Co se týče sdílnosti českých domácností, lepší přístup k průzkumům prý mají na Moravě, nesdílní jsou naopak lidé z velkých měst. "Největší ochotu odpovídat jsme zaznamenali v Moravskoslezském kraji a na Vysočině. Hůře jsme jako už tradičně dopadli ve velkých městech, a to zejména v Praze, kde se průzkumu zúčastnila zhruba polovina oslovených domácností," posteskl si Pištora.

Jitka Hanžlová, Markéta Pešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme