ČTÚ upravil ceník Telecomu na příští rok

Ve změněné podobě oproti návrhu Českého Telecomu schválil Český telekomunikační úřad cenový výměr regulovaných cen společnosti pro příští rok. Hlavní změnou je zvýšení volného kreditu v rámci měsíčního 175 korunového paušálu pro málo telefonující domácnosti z Telecomem navrhovaných 60 Kč na 90 korun. Cenový výměr Český telekomunikační úřad zveřejní zítra na svých internetových stránkách http://www.ctu.cz

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Firma od začátku příštího roku rozdělí klientelu na bytové a firemní zákazníky a zavede časové účtování hovorného místo účtování po impulsech. Od dubna pak Telecom nabídne sedm cenových balíčků. Tři budou pro domácnosti a čtyři pro podniky. Balíčky kombinují výši měsíčního paušálního poplatku a minutové hovorné. Jedním z balíčků je i program pro málo volající domácnosti, který obsahuje úřadem zvýšený volný kredit, tedy částku, kterou bude moci klient protelefonovat zdarma.

Podle zatím oficiálně nepotvrzených údajů měsíční paušální poplatek pro domácnosti zůstane v příštím roce na letošní úrovni 175 Kč, ale nebude už obsahovat prvních 17 provolaných impulsů zdarma. V místním styku provolají zákazníci v silném provozu 1,45 Kč za minutu, hovorné bude účtováno po minutách a minimální délka hovoru bude dvě minuty. V době slabého provozu to bude 0,80 Kč za minutu. Dosud zákazníci ve špičce platili 2,60 Kč za dvouminutový impuls.

V meziměstském styku zákazníci zaplatí ve špičce 3,70 Kč za minutu a 1,70 Kč mimo špičku. Hovorné bude účtováno po 30 vteřinách s nejkratší dobou telefonátu o délce jedné minuty. V meziměstském stykunyní zákazníci platí ve špičce 2,60 Kč za 40vteřinový impuls.

Pro podniky vzroste měsíční paušál o 50 Kč na 225 korun, sazby hovorného budou shodné s tarify pro domácnosti, kromě hovorného v meziměstském styku ve špičce, které bude 3,50 Kč za minutu.

Od dubna budou moci „bytoví“ zákazníci volit ze tří programů. Jednak program pro málo volající za paušál 175 korun a 90 korunový kredit bezplatného volání. Cena za minutu je však vždy vyšší, než standardní tarif platný od ledna. Druhý program je standardní tarif. Třetí program obsahuje zvýšený paušální poplatek 225 Kč a rovněž sazby hovorného jsou stejné jako u cen pro podniky, tedy o 20 haléřů levnější meziměstské volání ve špičce proti sazbám pro domácnosti.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme