Cukru bude letos i přes menší výnos dost, zdražit by neměl

Řepná kampaň je zhruba v polovině. Podle vedení cukrovaru v Českém Meziříčí na Rychnovsku bude z letošní sklizně cukru dost, i když byl menší výnos. Jeho cena by tak růst neměla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cukrová řepa v cukrovaru v Českém Meziříčí na Rychnovsku | Zdroj: ČTK

Cukrovar v Českém Meziříčí denně zpracuje 7 a půl tisíce tun cukrové řepy. Té je letos méně kvůli špatnému počasí, potvrzuje ředitel Josef Světlík:

„Plánovali jsme o něco víc než v loňském roce, protože osevní plochy se nám zvedly. Nicméně vegetace v letošním roce byla poznamenaná tím, že na jaře byla vystavena silným dešťům, a v létě to sucho ji taky nepřidalo,“ zmiňuje důvody menších výnosů cukrovky.

Přehrát

00:00 / 00:00

V cukrovaru v Českém Meziříčí na Rychnovsku natáčela reportérka Kristýna Štanderová

Přesto cukrovar letošní plán zřejmě splní. Důležitá pro výrobu cukru je také cukernatost řepy. Tu určuje srdce cukrovaru, laboratoř:

„Pravděpodobně to vypadá, že cukernatost bude větší, bude se zhruba pohybovat okolo 18 procent. Takže cukru vyrobíme asi tolik, kolik jsme plánovali. Možná o něco méně, ale to se teprve ukáže, až bude cukrovka sklizená,“ doplňuje Josef Světlík.

Podle ředitele cukrovaru nehrozí, že by cukru bylo málo. Ani zdražovat se podle jeho odhadu nebude. A když, tak jen minimálně.

Kristýna Štanderová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme