Začíná zatím největší oprava od začátku modernizace D1. Omezení budou v sedmi úsecích

V sobotu se na dálnici D1 vrátí dělníci - po zimní přestávce tak znovu začnou první letošní práce na D1. O tomto víkendu silničáři budou rozmisťovat dopravní značení u Benešova. A příští víkend pak budou bourat dva nadjezdy u Humpolce. Celkem by letos dělníci měli rekonstruovat 71 kilometrů dálnice D1. Hlavní část oprav začne v březnu.

Benešov Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnici D1 čekají další uzavírky

Největší opravy od začátku modernizace D1 začínají v sobotu | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY-SA 3.0

S omezeními můžou letos řidiči počítat celkem v sedmi úsecích - tolik jich zatím silničáři nikdy od začátku modernizace v jednom roce neopravovali. Problémy by mohly podle šéfa Ředitelství silnic a dálnic nastat třeba na Vysočině.

V sobotu 22. 2. dojde k obnovení prací na modernizaci D1. Tento rok budou práce pokračovat celkem na 7 úsecích. Nejnáročnější období pro řidiče bude od dubna do srpna, následně budou dopravní omezení postupně odstraňována. Omlouváme se všem za způsobené dopravní komplikace.

16:05 – 21. 02. 2020

4 9

„Na území Vysočiny bude prakticky souvisle 25 kilometrů v uzavírce. Samozřejmě je potřeba velká trpělivost řidičů, protože ty uzavírky sice jsou vedeny v profilu dva plus dva jízdní pruhy oběma směry, každopádně samozřejmě je to velká trpělivost řidičů tak, aby vydrželi jet tou osmdesátikilometrovou rychlostí,“ řekl pro Český rozhlas šéf Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl.

S omezením musí řidiči počítat taky například mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi ve středních Čechách nebo mezi Devíti Kříži a Ostrovačicemi na jižní Moravě.

Radary v zúžených úsecích

V zúžených úsecích budou radary, které budou kontrolovat, jestli řidiči dodržují maximální povolenou osmdesátku. A to hned na pěti úsecích. Jak řekl ředitel ŘSD Radek Mátl, tak i letos bude platit, že pokutu dostane každý řidič, který překročí maximální povolenou rychlost.

Na dvou úsecích dálnice D1 na Vysočině bude od 1. prosince platit zákaz předjíždění kamionů

Číst článek

„Cílem není nikoho šikanovat. Cílem je zklidnit provoz. I proto tam budou cedule, kde bude zvýrazněno to, že tam ten radar jest,“ doplnil ministr dopravy Karel Havlíček za ANO.

Úsekové měření letos bude třeba mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi, mezi Souticemi a Loktem nebo mezi Velkým Beranovem a Měřínem.

Modernizace dálnice D1 by měla být hotová příští rok. Letos by silničáři podle ministra Karla Havlíčka za hnutí ANO měli dokončit rekonstrukci na čtyřech úsecích - do konce roku chce tak stát otevřít 37 kilometrů. Modernizace D1 začala v roce 2013 - dělníci zatím opravili 90 kilometrů dálnice, na 71 kilometrech ještě musí rekonstrukci dokončit.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme