D47 bude, vláda podepisuje smlouvu

Ministerstvo dopravy a spojů dnes podepisuje s izraelskou společností Housing and Construction dohodu o soukromém financování dálnice D47. Ta povede z Lipníka nad Bečvou přes Ostravu až k polským hranicím. Izraelci zaplatí výstavbu asi osmdesáti kilometrů dálnice a provozovat ji budou za stínové mýto pouze od státu do roku 2032.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stavba dálnice | Foto: Česká televize

Podle zástupce hejtmana Moravskoslezského kraje Josefa Jalůvky však datum dokončení výstavby dálnice, tedy rok 2007, není reálné, přesto nepochybuje, že pro region bude mít dálnice velký význam: "Zprovoznění dálnice je slibováno na rok 2007, nicméně vzhledem ke stavu připravenosti i pozdnímu dnešnímu datu se obávám, že se po dálnici projedeme nejdříve v roce 2009. Nicméně jsme rádi, že aspoň v tuto dobu se smlouva podepisuje, protože dnes už nikdo nepochybuje o tom, že dálnice D47 je základní a nezbytnou podmínkou pro spojení Moravskoslezského kraje s okolním světem."

Markéta Kaclová, Jaroslav Hausdor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme