Automobilka Daimler dostala pokutu kvůli dieselovému skandálu. Musí zaplatit 870 milionů eur

Německá automobilka Daimler zaplatí v souvislosti s takzvaným dieselovým skandálem pokutu 870 milionů eur, tedy v přepočtu 22,5 miliardy korun. Oznámilo to v úterý státní zastupitelství ve Stuttgartu. Důvodem je chybná certifikace naftových vozidel.

Stuttgart (Aktualizováno: 16:01 24. 9. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Daimler je německá společnost vyrábějící mimo jiné Mercedes-Benz | Zdroj: Reuters

Oddělení, které se ve firmě zabývá certifikací vozidel, podle státního zastupitelství zanedbalo své povinnosti. Výsledkem pak bylo, že povolení získaly i ty naftové vozy, jejichž emise oxidů dusíku nesplňovaly regulační požadavky.

S diesely má problém i Mercedes, Automobilka musí kvůli manipulaci s emisemi stáhnout 60 tisíc vozů

Číst článek

Státní zastupitelství se v zásadě řídilo rozhodnutím Spolkového úřadu pro motorová vozidla, který kvůli problému nechal svolat 684 tisíc vozidel.

Daimler se proti výroku úřadu odvolal a toto odvolání brát zpět nechce. Záleží mu prý na tom, aby byl lépe objasněn výklad právních norem, uvedla agentura DPA.

Firma, která je výrobcem automobilů Mercedes, ve svém sdělení uvedla, že se odvolávat nebude. Dodala, že pokuta nebude mít na hospodářské výsledky firmy za třetí čtvrtletí dopady. Potvrdila tak výhled na toto období.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme