Další česká cestovní kancelář zkrachovala

Cestovní kancelář RETUR zkrachovala, zrušila všechny své zájezdy a od pátku je v insolvenčním řízení. Zájezdy má u kanceláře zaplacené až několik stovek klientů, peníze by měli dostat zpět od pojišťovny. Retur prodával zájezdy hlavně do Bulharska, v loňském roce vypravil asi jeden a půl tisíce klientů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stromy na pobřeží | Foto: Zdeněk Němec

Na webových stránkách Returu si lze přečíst jen toto oznámení: Cestovní kancelář RETUR s.r.o. ozamuje tímto svým zákazníkům a obchodním partnerům, že je nucena mna základě zjištěných skutečností a realizace avizovaných zájezdů vyhlásit úpadek. Velmi se tímto omlouváme všem stávajícím i potencionálním zákazníkům za způsobené nepříjemnosti, které by nenastaly, kdyby náš obchodní partněr nezablokoval část peněžních prostředků na bankovním účtu, které byly určeny k odbavení smluvených zájezdů. Zároveň tímto žádáme zákazníky, aby již neprováděli další platby záloh a doplatků na zájezdy a to až do doby vyřešení této situace.

Jak Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu řekl mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura, potíže cestovní kanceláře Retur začaly jejím prodejem letos v květnu. Dřív sídlila v Břeclavi, naposledy v Ostravě.

"Problémem tohoto krachu bylo, že ač nám cestovní kancelář nahlásila potíže prakticky před měsícem, tak dlouho váhala s tím, zda vyhlásí úpadek či ne. Což ze zákona znamená, že pojišťovna nemůže začít plnit pojištění proti úpadku, dokud kancelář úpadek nevyhlásí či dokud ho následně nevyhlásí za nějakou dobu soud, což se pak stalo," vysvětlil mluvčí Okamura.

V Česku je to letos druhý případ krachu cestovní kanceláře. Do problémů spadl liberecký Balkan Travel. Nelze vyloučit - v době pokračující hospodářské a finanční krize - zánik dalších cestovních kanceláří.

Další krachy cestovních kanceláří:
Liberecká cestovní kancelář Balkan Travel zkrachovala
Cestovní kanceláře I´m travelling a DETUR vyhlásily bankrot
Soud začal řešit krach cestovní kanceláře Harmonie medical
Cestovní kancelář Caravella Tours zkrachovala
Cestovní kancelář Travel Studio zkrachovala
Cestovní kancelář Globtour vyhlásila bankrot
Zkrachovalá cestovka nechala v Bulharsku stovky klientů
Cestovní kancelář Harmonie medical je v konkursu
Chebská cestovka Antour zkrachovala
Cestovní kancelář Alave vyhlásila bankrot
Cestovní kancelář TOM-tourist v platební neschopnosti
Chebská cestovka Antour zkrachovala

Šárka Slezáková, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme