Další rána pro Sarkozyho. Rating Francie zřejmě zhorší i agentura Moody's

Francie může ztratit prestižní nejvyšší rating u další agentury. Poté, co přišla u Standard and Poor's o prestižní hodnocení AAA, může se v brzké době opakovat tato situace i u agentury Moody's, která zhoršila ratingový výhled této země na negativní. Pro francouzskou vládu je to před blížícími se volbami další nepříjemná zpráva.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nicolas Sarkozy na setkání s občany | Zdroj: Reuters

Když po ztrátě prestižního hodnocení agentury Standard and Poor's vystoupila ministryně pro rozpočet a mluvčí vlády Valerie Pecressová s tím, že dvě největší světové ratingové agentury ze tří nechávají Francii nejlepší hodnocení netušila, že brzy bude zřejmě muset své prohlášení korigovat.

Podle expertů není vyloučeno, že Francie může o prestižní hodnocení u Moody's přijít během několika týdnů. Zvláště pokud se bude situace v eurozóně vyvíjet nepříznivě, zdůrazňuje deník Le Monde.

Zhoršení ratingu může mít pro prezidenta Nicolase Sarkozyho negativní dopad před blížícími se volbami. Už zítra se chystá v hlavní zpravodajské relaci televizní stanice TF1 oficiálně oznámit svou kandidaturu.

Jan Šmíd, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme