Další vítězství Samsungu na Applem. Soud zrušil zákaz prodeje telefonů Galaxy v USA

Apple zaznamenal další porážku v patentové válce se Samsungem. Federální odvolací soud ve Washingtonu vyhověl odvolání jihokorejské společnosti a zrušil prozatímní zákaz prodeje jeho chytrých telefonů Galaxy Nexus na americkém trhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Apple a Samsung spolu vedou řadu patentových sporů v deseti zemích světa | Zdroj: Reuters

Celá záležitost se nyní vrátí ke kalifornskému soudu v San José. Ten se žalobou Applu na Samsung za porušování patentových práv zabývá.

Minulý měsíc dal soud zapravdu Applu, který obvinil Samsung z porušení osmi jeho patentů na telefony iPhone, a nařídil jihokorejskému výrobci zaplatit odškodné přes jednu miliardu dolarů. Už před projednáváním případu předběžně zakázal prodej dotčených produktů Samsungu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na možné dopady rozhodnutí soudu ve sporu Apple vs. Samsung se Rádio Česko ptalo experta na mobilní technologie Jana Lodla

Odvolací soud ale nyní rozhodl, že soud v San José zneužil své pravomoci, když takové předběžné nařízení vydal.

Akcie Applu v reakci na rozhodnutí odvolacího soudu oslabily o dvě procenta. Podle experta na mobilní technologie Jana Lodla nicméně verdikt nemůže extrémně ziskovou americkou firmu nijak zásadně poškodit.

„Apple dokáže velmi dobře prodávat svoje produkty bez ohledu na to, jestli Samsung svoje produkty nabízí, nebo nenabízí. Spor je z velké části prestižní snaha ukázat protivníkovi svou sílu, než že by Apple potřeboval bránit Samsungu proto, aby udržel svoje postavení na trhu,“ připomněl Lodl.

Apple a Samsung spolu vedou řadu patentových sporů, jimiž se zabývají soudy ve zhruba deseti zemích světa. Firmy soupeří o podíl na rychle rostoucím trhu smartphonů a dalších bezdrátových zařízení, která využívají operační systém.

Martin Hromádka, Magdaléna Trusinová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme