Do dozorčí rady polostátní firmy ČEZ míří exministr dopravy Dan Ťok

Do dozorčí rady energetické společnosti ČEZ míří exministr dopravy za ANO Dan Ťok. Upozornil na to v pátek server Seznam Zprávy. Návrh nominace Ťoka potvrzují informace o nominacích do řídících a dozorčích firem s majetkovou účastí státu na webu ministerstva financí. Prostřednictvím tohoto resortu stát vlastní 70 procent akcií ČEZ. Hlasování na valné hromadě firmy tak vesměs končí podle přání resortu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dan Ťok | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Letošní valná hromada ČEZ se uskuteční v pondělí 28. června. Teprve tehdy bude jasné, zda se změna v dozorčí radě společnosti opravdu uskuteční.

Dozorčí rada mimo jiné volí a odvolává členy představenstva firmy, má 12 členů. Stát má osm členů, zbytek jsou zástupci zaměstnanců. Koho by měl Ťok nahradit, zatím není jasné.

Dotazník pro uchazeče o dostavbu Dukovan je schválen, ČEZ ho rozešle obratem, řekl Havlíček

Číst článek

Dvaašedesátiletý Ťok byl ministrem dopravy za hnutí ANO od 4. prosince 2014 ve vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD) a následně ve dvou vládách Andreje Babiše (ANO). Ve funkci člena vlády skončil 30. dubna 2019 a následně rezignoval i na funkci poslance, kterou vykonával od roku 2017.

Předtím působil například jako generální ředitel stavební firmy Skanska nebo generální ředitel české a slovenské pobočky společnosti Alstom.

Na konci března letošního roku se Ťok stal členem správní rady státní Správy železnic.

„V minulosti se hovořilo i o jeho ambicích v oblasti diplomacie, žádný post na ambasádě ale nezískal. V předchozích týdnech se zase objevily spekulace, že by se mohl ucházet o post nového ředitele Letiště Praha po končícím Václavu Řehořovi,“ napsaly v pátek Seznam Zprávy. Ťok ale serveru sdělil, že se o místo Řehoře neuchází, do výběrového řízení se nepřihlásil.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme