Daňové nedoplatky mírně klesly

Pokles výše daňových nedoplatků oznámilo ministerstvo financí. Na nižších nedoplatcích se v rozhodující míře podílela daň z příjmů právnických osob. Mírně se zlepšila také disciplína u majetkových daních. Českému rozhlasu 1 - Radiopžurnálu podrobnosti sdělila mluvčí ministerstva Jana Vargová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny | Foto: Jan Rosenauer

Daňové nedoplatky v České republice klesly k 30. září proti minulému měsíci o více než miliardu korun na 102,3 miliardy. Z toho rozhodující podíl 95,3 miliardy korun představují nedoplatky na daních nové daňové soustavy, které proti srpnu klesly o miliardu Kč.

Ze srpnových 7,0 miliardy na necelých sedm miliard korun se snížily také nedoplatky na daních staré daňové soustavy. V porovnání se stejným obdobím minulého roku se kumulované daňové nedoplatky zvýšily zhruba o 2,7 miliardy korun, což v procentním vyjádření představuje nárůst o 2,7 procenta.

Na snížení objemu daňových nedoplatků se v září v rozhodující míře podílela daň z příjmů právnických osob. Mírně poklesly daňové nedoplatky u daně z nemovitostí a u daně z převodu nemovitostí. Naopak nárůst daňových nedoplatků byl zaznamenán u daně z přidané hodnoty, u daně z příjmů fyzických osob z přiznání a u daně spotřební.

Milan Kopp, Dušan Valenta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme