Davos hostí Světové ekonomické fórum, přijedou Merkelová nebo Kerry

Do lyžařského letoviska Davosu ve Švýcarsku se znovu sjíždí stovky předních světových byznysmenů a desítky státníků. Začíná tam tradiční Světové ekonomické fórum. Účastníci neformálního setkání budou po tři dny diskutovat o globálních trendech a výzvách, například o vývoji cen ropy nebo hrozbě terorismu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do Davosu se sjíždí přes 1500 předních světových byznysmenů a politiků | Zdroj: Reuters

Do Davosu se letos chystají mimo jiné německá kancléřka Angela Merkelová, čínský ministerský předseda Li Kche-čchiang, americký ministr zahraničí John Kerry nebo egyptský prezident Abdel Fatah Sísí.

Známá britská charitativní organizace Oxfam apeluje na hosty davoského fóra, aby usilovali o zmírnění sociální nerovnosti ve světě. Podle čerstvého průzkumu Oxfamu vlastní jedno procento nejbohatších už skoro polovinu veškerého bohatství lidstva.

"V Davosu je několik miliardářů, kteří mají na situaci stejný pohled jako my, mnozí další ale nesouhlasí. Chceme s nimi o tom debatovat, zeptat se jich, jestli chtějí žít za ostnatým drátem, ve světě, ve kterém se budou bát vyjít na ulici,“ uvedl vedoucí představitel organizace Max Lawson.

Hlavní poselství Oxfamu vzhledem k Davosu zní: je třeba spravedlivější, tedy vyšší zdanění nejbohatších firem i jedinců.

Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme