Deficit rozpočtu se zvedl nad 35 miliard

Deficit státního rozpočtu České republiky se za leden až říjen zvedl na 35 a půl miliardy z 22,65 miliardy korun. Výdaje přitom činily 541 miliardy a příjmy 506 miliard korun. Růst výdajů byl podle mluvčí ministerstva financí Jany Vargové způsoben zejména výplatou prostředků nad rámec schváleného ropočtu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny | Foto: Jan Rosenauer

"Jde zejména o zákon o získání finančních prostředků na poskytnutí návratných finančních výpomocí ze státního rozpočtu a to na krytí výplaty náhrad ze zajišťovacího fondu družstevních záložen. Dále je to zákon na částečnou náhradu škod zemědělským subjektům postižených suchem a konečně je to zákon na úhradu ztráty konsolidační banky za rok 1999 a to ve výši 36, 1 miliardy korun. "

Růst výdajů byl podle mluvčí ministerstva financí Jany Vargové způsoben zejména výplatou kompenzací klientům zkrachovalých kampeliček, zemědělských dotací za sucho a úhradou ztráty Konsolidační banky. "Schválený rozpočet počítal se schodkem 48, 98 miliardy korun a po rozpočtových opatřeních k 30.6. letošního roku se jednalo o zvýšení výdajů o 11,8 miliardy korun, z toho kampeličky 6 miliard, sucho 4, 15 miliardy korun."

Markéta Kaclová, Bohumír Mazáč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme