Dělostřelecká munice za 8,5 miliardy eur. Rheinmetall uzavřel s Německem největší smlouvu v historii

Německý zbrojní koncern Rheinmetall dostal největší zakázku za dobu své existence. Německá armáda s ním uzavřela rámcovou smlouvu na dělostřeleckou munici až za 8,5 miliardy eur (téměř 212 miliard Kč). Firma, která vyrábí mimo jiné tanky Leopard, to uvedla ve svém čtvrtečním sdělení.

Düsseldorf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německý zbrojní koncern Rheinmetall

Rheinmetall dostal zakázku na výrobu dělostřelecké munice za 8,5 miliardy eur (ilustrační foto) | Foto: Benoit Tessier | Zdroj: Reuters

Největší německá zbrojovka měla od loňského července uzavřenou rámcovou dohodu na maximálně 1,3 miliardy eur. Ta je teď navýšená o 7,2 miliardy eur.

Rheinmetall otevře čtyři nové továrny na Ukrajině. Zbrojovka chce výrazně navýšit produkci granátů

Číst článek

Počet objednaných nábojů, které mohou být vystřeleny na vzdálenost 40 kilometrů a mají ráži 155 milimetrů, nebyl upřesněn. Podle agentury DPA pravděpodobně půjde o několik milionů. Vyrábět se budou především v Unterlüssu v Dolním Sasku.

Munice má naplnit relativně prázdné sklady Bundeswehru a velká její část má směřovat také na Ukrajinu. Země napadená Ruskem již dodávky munice z Německa obdržela a další dodávky mají v budoucnu následovat.

Dodávky podle nyní platné rámcové dohody mají začít na začátku roku 2025. První transakce má hodnotu 880 milionů eur. Není jasné, jak dlouho bude rámcová dohoda platit, píše DPA. Smlouva uzavřená v loňském roce měla platnost šest let.

Rheinmetall vyrábí také tanky, vojenská nákladní vozidla a děla. Tržní hodnota firmy se od začátku ruské invaze více než zečtyřnásobila.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme