Deutsche Bahn nepřestane jezdit přes Česko. Jen se ho vyplatí objet, uvedl mluvčí

Vlaky z Berlína do Vídně poprvé v historii pojedou rychleji, ačkoli o 200 kilometrů delší cestou přes Německo, ne přes Českou republiku. Německé dráhy Deutsche Bahn serveru iROZHLAS.cz upřesnily středeční zprávu s tím, že nově nabídnou vysokorychlostní variantu, která se našemu území vyhne, ale lidé mají možnost zvolit si i cestu přes Česko.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Deutsche Bahn (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Podle mluvčího Deutsche Bahn Andrease Fuhrmanna vlaky německého dopravce i nadále budou jezdit přes Česko. „Pasažéři budou stále mít alternativu cestovat přes Prahu (s delší dobou jízdy, pozn. red.),“ řekl serveru iROZHLAS.cz.

O 200 kilometrů dál, ale o půl hodiny rychleji. Vlaky z Berlína do Vídně nebudou jezdit přes Česko

Číst článek

„Naše nová vysokorychlostní linka z Berlína přes Mnichov nabízí rychlejší cestu mezi Německem a rakouským hlavním městem, ale i na této lince bude nutné přesedat, například v Norimberku,“ dodal mluvčí.

Nová linka pojede od prosince celkem osm a čtvrt hodiny (i s 40minutovým čekáním na spoj), přes Mnichov pak 8 hodin a 28 minut, informoval server zdopravy.cz.

Přestože tato cesta je o 200 kilometrů delší, cestujícím ušetří půl hodiny, než kdyby jeli přes Prahu. Důvodem je otevření vysokorychlostní trati v Duryňsku.

Podle Fuhrmanna dv prosinci skončí jediná přímá linka na trase Berlín-Praha-Vídeň, a sice noční vlak maďarských drah MAV. Více informací ale neměl k dispozici.

Jízdní řád z 18. prosince 2017, který ukazuje, že cestou přes Norimberk ušetří cestující více než hodinu, než kdyby jeli přes Prahu. | Foto: Deutsche Bahn | Zdroj: Český rozhlas

Petr Jadrný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme