Deutsche Bank připravuje výstavbu nových trezorů pro uložení zlata a stříbra

Německá Deutsche Bank připravuje výstavbu nových trezorů pro uložení fyzického zlata a stříbra. Mohutná poptávka po drahých kovech z posledních let totiž ukázala na nedostatek bezpečných úložišť pro tyto komodity.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Číselník - trezor (ilustr. obr.) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Lidé přitom s požadavky na uskladnění drahých kovů přichází stále častěji. Informoval o tom německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung. Od plánování stavby Deutsche Bank neustoupí ani přes to, že cena zlata opět kolísá.

„Důvod, proč roste poptávka po zlatě, je krize měnových systémů. Ta se rychle vyřešit nepodaří a podle mého názoru poptávka po zlatě jako uchovateli hodnot tady dál zůstane,“ poznamenal ekonom J&T Banky Petr Sklenář.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ekonom J&T Banky Petr Sklenář ve Světě o deváté

Cena zlata je podle něj v poslední době charakterizována vyčkávací fází. „To, na co se vyčkává, je, zda v nejbližších měsících americká centrální banka přistoupí k dalšímu kolu tištění peněz. Pokud by k tomu přistoupila, tak to určitě bude pro cenu zlatá velká vzpruha,“ řekl Sklenář.

Jedna troyská unce zlata se v současné době obchoduje za 1660 dolarů, stříbra za 32,3 dolaru. Sklenář by doporučil brát investici do zlata jako investici do ideálního uchovatele hodnot. „Vytváří zajištění proti inflaci,“ dodal.

Barbora Kreuzerová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme